Moje zdrowe nawyki

Ostatnio pisałam o mechanizmie powstawania nawyków i o moim porannym rytuale. Przyszła pora opisać moje zdrowe nawyki. Uważam, że każdy musi sam stwierdzić, co jest dla niego dobre, a co złe. W tym celu wystarczy posłuchać swojego organizmu. Staram się robić to każdego dnia i Tobie też to polecam. W końcu coś, co świetnie wpływa na mnie, może być destrukcyjne dla Ciebie. Poza tym nasz organizm wciąż się zmienia – a wraz z nim jego potrzeby.

Moje zdrowe nawyki Czytam godzinę dziennie

Książki niesamowicie rozwijają każdego człowieka. Nie ważne, co się czyta. Może to być zarówno fantastyka, jak i poradniki. Uważam, że z każdej lektury da się wynieść coś pozytywnego, nauczyć się czegoś i poznać różne punkty widzenia. Właśnie dlatego czytam minimum godzinę dziennie.

Piję dużo wody

Ten nawyk jest powszechnie znany i dużo osób do niego zachęca. Gdzieś przeczytałam, że powinniśmy pić 30 mililitrów wody na każdy kilogram masy ciała. Jednak najłatwiej obliczysz swoje zapotrzebowanie za pomocą kalkulatora, który znajdziesz w internecie. Tym, jak cudownie nawodnienie na nas wpływa, zajmę się w innym wpisie.

Robię dziesięć tysięcy kroków

To bardziej wyzwanie, które rzucam sobie każdego dnia, niż nawyk. Dobry sposób, żeby pozostać w ruchu i pozytywnie wpływać na swoje samopoczucie oraz zdrowie. Wystarczy zainstalować aplikację, która będzie liczyła Twoje kroki. Oczywiście, nie musi być to akurat dziesięć tysięcy – możesz wybrać dowolną liczbę. Nie ograniczaj się jednak. Lepiej mierzyć wysoko.

Odkrywam światMoje zdrowe nawyki - inspiracja

Uwielbiam odkrywać nowe rzeczy. Dlatego w każdym tygodniu staram się robić coś nowego. Najczęściej nie są to jakieś niezwykłe aktywności. Wystarczy spróbowanie nowego smaku czy pójście do miejsca, w którym nigdy nie byłam. Ten pozytywy nawyk jest podobny do czytania – odkrywając, uczysz się czegoś nowego, czyli się rozwijasz.

Śpię ponad siedem godzin

Bardzo ważną częścią mojego dnia jest sen. Często rezygnujemy z niego na rzecz innych czynności, które wydają nam się ważniejsze. Wielu ludzi dziwi się, że w okolicach godziny 23 bardzo trudno się ze mną skontaktować. No cóż… ja już wtedy śpię! Oczywiście, zdarza mi się pójść spać w środku nocy, ale nigdy dlatego, że chcę np. skończyć oglądać nowy sezon serialu. Temu tematowi poświęciłam oddzielny wpis.

Może nie powinnam pisać, że są to moje zdrowe nawyki. Muszę się przyznać, że nie zawsze udaje mi się zrealizować każdy z nich, ale pracuję nad tym. Wiem, że cudownie wpływają na mój organizm i na moje samopoczucie.

A wy co sądzicie o mojej liście? Moglibyście stworzyć własną? Koniecznie się nią podzielcie w komentarzach. Może to właśnie wasze pomysły zmienią czyjeś życie.

Pamiętaj: wprowadzając zdrowe nawyki i troszcząc się o ciało, stajesz się szczęśliwszy!

Follow:
Udostępnij:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: