Jak dobrze wypocząć

Większość z nas przy okazji majówki ma chwilę na odpoczynek. Jednak często narzekamy, że ten czas za szybko minął, że nie zdążyliśmy odpocząć i że znów trzeba wracać do pracy. Dziś chcę się z Wami podzielić moimi przemyśleniami na temat tego, jak efektywnie wypocząć.

Odpoczynek

Ci, którzy uwielbiają spędzać czas aktywnie, dziwią się tym, którzy wolą przeleżeć cały dzień na leżaku. I na odwrót. Pierwszą kwestią, którą uważam za kluczową, jest określenie, co daje nam naprawdę odpocząć. Nie powinniśmy sugerować się tym, co robią inni. Jeśli wszyscy wokół Ciebie chcą wybrać się na wycieczkę rowerową, a Ty wolisz zostać w domu i obejrzeć ulubiony serial, zrób to. Każdy jest inny i potrzebuje czego innego, żeby się zrelaksować. Określenie tego, co jest najlepsze dla Ciebie, to nic trudnego. Po prostu przypomnij sobie, kiedy byłeś wypoczęty i co dokładnie robiłeś tego dnia. Jeśli nie pamiętasz takiej sytuacji, sprawdź obie opcje.

Oczywiście, nie uważam, że każdy z nas może odpocząć tylko leniuchując lub tylko spędzając czas aktywnie. Z całą pewnością wolimy spędzać czas w jakiś określony sposób. Jednak bardzo ważna jest też równowaga. Osobiście uwielbiam cały dzień jeździć na rowerze, spacerować czy grać w badmintona, a wieczorem posiedzieć w ogrodzie z ulubioną książką lub obejrzeć dobry film. Można to zrobić również na odwrót i wybrać się do lasu na piknik.

Niech odpoczynek Cię pochłonie

Zapomnij o pracy i obowiązkach. Ciesz się każdą wolną chwilą. W tym celu warto zamknąć wszystkie sprawy przed urlopem, ale jeśli to nie możliwe, po prostu skup swoje myśli na teraźniejszości. Weź głęboki oddech, rozejrzyj się dookoła, posłuchaj otaczających Cię dźwięków i poczuj otaczające Cię zapachy. Wyłącz telefon. Bądź tu i teraz. Poświęć ten czas całkowicie bliskim, z którymi go spędzasz, lub sobie.

Efektywny odpoczynek jest nam potrzebny tak samo jak realizowanie się w pracy lub innych dziedzinach życia. Niestety często marnujemy ten czas. Aby tak nie było, musimy odkryć właściwy dla siebie sposób na wypoczywanie.

Follow:
Udostępnij:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: