Dlaczego warto mieć pasję

Masz jakąś pasję? Zatrzymaj się na chwilę i zastanów. Może najpierw musisz zrozumieć, czym ona jest. Słownik języka polskiego podje, że to „zamiłowanie do czegoś, namiętność”. Dodałabym do tego czas dla siebie, satysfakcję, rozwój osobisty, radość, odpoczynek, przepełnienie szczęściem.

Odkryj swoją pasję

Myślę, że paja to coś takiego jak hobby, tylko bardziej. Hobby to coś, co po prostu lubisz robić, pasja pochłania Cię bez reszty. Wiesz już co to takiego? Masz ją? Z całą pewnością tak. Możliwe jednak, że nie poświęcasz jej dostatecznie dużo czasu lub w ogóle już o niej zapomniałeś. Ale właściwie dlaczego, skoro tak bardzo to lubisz?

Przede wszystkim często myślimy, że czas na pasję możemy mieć tylko wtedy, kiedy wypełnimy już wszystkie obowiązki, a przecież zawsze jest coś do zrobienia. Odkładamy więc przyjemności na później, a z czasem nawet o nich zapominamy.

Drugą kwestią jest pozorny brak korzyści płynących z poświęcania jej czasu. Możliwe, że zawsze uwielbiałeś grać na gitarze. Jednak przez presję społeczną uznałeś, że nie zarobisz na tym i zająłeś się prawdziwą pracą. Na studiach jeszcze czasem sięgałeś po gitarę, ale później, kiedy było coraz więcej obowiązków, zapomniałeś o niej.

Odkryj swoją pasję na nowo

Zachęcam Cię dziś do powrotu do swojej pasji, a jeśli jej nie porzuciłeś, poświęcania na nią więcej czasu. Nie skupiaj się tylko na obowiązkach. W każdym tygodniu znajdź czas na rozwijanie swojej pasji. Dzięki temu będziesz mieć więcej chęci do życia. Odkryjesz, że nie masz problemu z wczesnym wstawaniem, dużym wysiłkiem fizycznym czy mozolnym powtarzaniem jednej czynności aż do osiągnięcia perfekcji, bo sam proces będzie sprawiał Ci radość. Zobaczysz też, że masz więcej energii, szybciej i lepiej wykonujesz obowiązki.

Z czasem Twoje życie może się całkowicie zmienić. Wyobraź sobie, że zarabiasz na tym, co uwielbiasz robić, czyli właśnie na swojej pasji. Ludzie wmawiają nam, że jest to niemożliwe. Dlaczego? Bo sami też to kiedyś usłyszeli. Jednak coraz więcej osób zarabia właśnie w ten sposób. Nie rzucaj od razu wszystkiego i nie podejmuj decyzji, że będziesz teraz żyć z malowania obrazów. Chcę Ci tylko pokazać, że warto inwestować czas w swoją pasję również dlatego, że po jakimś czasie może okazać się, że nie musisz zmuszać się do pracy, której nienawidzisz.

Follow:
Udostępnij:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: