Wewnętrzne szczęście – bądź szczęśliwy już dziś

Jak być szczęśliwym? To pytanie od czasu do czasu zadaje sobie chyba każdy. Często myślimy wtedy:

Gdybym tylko miał… Gdybym tylko spotkał… Gdybym tylko mógł… Gdybym tylko…

…to byłbym szczęśliwy.

Ostatnio zrozumiałam, że od gdybania nic się nie wydarzy. Nie będziesz szczęśliwy, nawet jeśli będziesz miał piękny dom, spotkasz miłość swojego życia, wygrasz milion dolarów czy wydarzy się cokolwiek innego. Wiesz dlaczego?

wewnętrzne szczęście

BO SZCZĘŚCIE JEST W TOBIE!

Tylko TY jesteś odpowiedzialny za to, czy jesteś szczęśliwy. Żadne osiągnięcie, żadna rzecz tego nie zmienią. Jeśli masz wewnętrzne szczęście, to nawet kiedy stracisz wszystko, będziesz szczęśliwy. Pewnie się teraz zastanawiasz, jak mieć to całe „wewnętrzne szczęście”. Zapewniam Cię, że to łatwiejsze niż Ci się wydaje.

Wystarczy wykonać kilka drobnych kroków. Czytaj, rozwijaj się i wprowadzaj pozytywne zmiany. Chcę Cię dziś zachęcić do bycia szczęśliwym każdego dnia. Dostrzegaj małe radości i dawaj je innym.

Zadbaj o swoje szczęście

Zimą zrób sobie ulubioną herbatę i wypij ją w wygodnym fotelu, patrząc na śnieg za oknem. Latem połóż się na leżaku ze świeżo wyciśniętym sokiem i rozkoszuj się promieniami słońca na twarzy. Jeśli teraz myślisz, że nie masz na to czasu, to zastanów się, ile go marnujesz na oglądanie seriali czy bezmyślne przeglądanie internetu.

Jak być szczęśliwym - wewnętrzne szczęście

A jeśli naprawdę nie masz czasu, nie ma problemu. Rozejrzyj się dookoła. Widzisz ten piękny kwiatek, który dostałeś od ukochanej osoby (jeśli kupiłeś go sam, to od osoby, która kocha Cię najbardziej na świecie ;))? Bądź wdzięczny za to, co Cię otacza. Ciesz się z takich malutkich rzeczy, a one przełożą się na codzienne dobre samopoczucie. Popatrz, to, że dostałeś ten kwiatek lub sam go sobie kupiłeś, oznacza, że ktoś Cię kocha. Dlatego to podwójna radość! Kwiatek zarówno ładnie ozdabia wnętrze i cieszy Twoje oko, jak i symbolizuje miłość. Jestem pewna, że znajdziesz mnóstwo takich małych i niepozornych radości.

Każdego dnia rób sobie małe przyjemności i dostrzegaj radość w otoczeniu. Początkowo może być to trudne zadanie, ale z czasem nawet stare spodnie będą wywoływać uśmiech, bo przypomnisz sobie, że miałeś je na sobie, kiedy poznałeś swoją przyjaciółkę lub zabierałeś psa ze schroniska.

Zadbaj o szczęście innych

Płacąc przy kasie uśmiechnij się do ekspedientki i życz jej miłego dnia. To sprawi przyjemność nie tylko jej, ale też Tobie. Kiedy się budzisz, uśmiechnij się do ukochanej osoby, a jeśli nie ma jej obok, wyślij pozytywną wiadomość. Staraj się zarażać pozytywną energią ludzi wokół. To do Ciebie wróci. Kiedyś Ty będziesz miał gorszy dzień, a ktoś zrobi malutką rzecz, która wprawi Cię w lepszy nastrój.

Będąc uprzejmym i przyjaźnie nastawionym do innych, sprawiamy, że świat staje się lepszy. Być może nie pozbawisz świata całego zła, ale jeśli ktoś dzięki Tobie poczuje się lepiej, to dlaczego tego nie robić?

Make love, not war wokół siebie, w najbliższym otoczeniu. Obiecuję, że bardzo szybko zobaczysz pozytywne zmiany i poczujesz wewnętrzne szczęście, którego nikt i nic Ci nie odbierze.

 

Follow:
Udostępnij:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: